Navštívila nás prasátka

Rozhodli jsme se strávit noc na jedničce, jak říkáme říčnímu kilometru na Otavě u hradu Zvíkov. Je tam nádherně. Pláž přímo láká ke grilování. A ten výhled! Přes řeku na nás majestátně kouká hrad Zvíkov, který si vyhlédli mnozí čeští i zahraniční filmaři.

DSCN0394 DSCN0397

Připluli jsme pozdě odpoledne, vytáhli gril a něco dobrého do skleničky a krásný letní večer pod hvězdami mohl začít. Tyto vlahé letní večery milujeme. Není nic hezčího při usínání, když kouknete okénkem nad sebou a vidíte hvězdy.

Ráno jsme vstali časně, abychom zvládli uplout velký kus cesty zpět do Prahy. S rychlostí naší AMBER jsou plavby spíše kochací než závodní. Rozhodli jsme se udělat pár fotek hradu a také odlovit nedalekou kešku, abychom měli bodík z tohoto nádherného místa.

Keška nalezena, fotečky pořízeny. Spokojeně jsme se vydali k lodi, a co nevidíme. Kolem ní se pohybují divoká prasátka. Zřejmě hledala něco dobrého ke snídani a na kotvící lodě, jsou již zřejmě zvyklá, soudě podle toho, že nevypadalo, že by se nějak bála. Z vedlejší lodě je slečna statečně krmila z ruky.

DSCN0401DSCN0404DSCN0400

 

Poblíž ve křoví svá selátka jistila máma, které se znovu začínalo kulatit bříško. Říká se, že mámy chrání svá mláďata. Napadlo nás, že kdybychom se normálně vrátili do lodi, tak by se to mámě možná nemuselo líbit, protože bychom prošli v bezprostřední blízkosti kolem jejích ratolestí.

DSCN0407

Co budeme dělat? Podívali jsme se na sebe. „Já se bojím,“ pravila jsem. Po strmém břehu bych před naštvanou bachyní asi neunikla. Trošku nám nahrávala její březost, ale přeci jen nevíme, čeho je schopná. Po pár desítkám minut to vypadalo, že se selatům u lodí líbí.

„Hele, já zavolám Jardovi,“ povídá manžel. (Jarda je myslivec.) „Zeptám se ho, co bychom asi měli udělat pro bezproblémový návrat do lodi.“ Pruhy? Slyšela jsem otázku manžela. Jen málo zřetelné. „Proč pruhy, co to má znamenat?“ honilo se mi hlavou. Po pár minutách manžel ukončil hovor a usmál se: „Jarda říká, že jsou to již odrostlá selata, dle málo zřetelného pyžamka ve formě pruhů na hřbetu a že se nemáme čeho bát. Máma svá mláďata bedlivě a ostře hlídá pouze, pokud jsou ještě velmi malá.“

No nechtělo se mi, ale přeci po tak dlouhé době jsem se osmělila a manžela následovala v opatrné chůzi zpět k lodi. Čekal nás nejprve úsek, kde se v trávě ukrývala máma bachyně a poté se přiblížíme k jejím miláčkům.

Jakmile se manžel přiblížit k místu, kde stála bachyně, stalo se něco neuvěřitelného. Máma dala svým potomkům nějaký zvukový signál, prasátka zvedla hlavu a hupky dupky, už byla v lese.

No nebýt Jardy a jeho uklidnění, že se nemáme čeho bát, stáli bychom tam asi ještě hodně dlouho. Vše nakonec dobře dopadlo, pro příště už budeme chytřejší, protože na tak kouzelné místo se chceme zase při cestě kolem podívat.

Další zážitky z plaveb si můžete přečíst zde »
Chystáte-li se na svou první plavbu, mohla by se vám hodit tato publikace »

Přeji krásnou plavbu bez nervů ♥

Iveta Richterová

Miluji plavbu na motorové lodi, mám více jak dvacetileté zkušenosti s prodejem lodního příslušenství. Jsem provozovatelkou plaveb pro radost na Vltavě v Praze i mimo ni. Předávám informace všem, kteří potřebují poradit s plavbou v ČR, s motorem či příslušenstvím na své nebo pronajaté lodi. Vás ostatní, kteří nevlastníte loď a rádi byste pluli, zvu na naše plavby. Více informací zde>> Jsem autorkou ebooku Proplouváme plavebními komorami bez stresu v 10 bodech. více informací zde>> Napsat mi můžete na plavby@ivetarichterova.cz Můj příběh si můžete přečíst zde>>
  • 12 rad před vyplutím, aby se plavba nestala noční můrou.

    Praktické rady před vyplutím pro každého.

  • Přihlášení plavidla na SPS snadno a rychle

    Průvodce papírováním krok po kroku pro úspěšnou cestu na úřad.

  • Ebook Proplouváme plavebními komorami bez stresu v 10 bodech

  • Romantické večerní plavby Prahou na lodi AMBER