Na lodi je poklad

Tento příběh napsal sám život při srpnové soutěži Modrá vlajka Čech. Tak jako každoročně jsme vypluli i letos v srpnu na dálkovou plavbu Modrá vlajka Čech. V soutěži jde o to, kdo napluje nejvíce kilometrů za dané časové období. Žádný úsek se nesmí plout dvakrát. Lze plout pouze tam a zpět.

Protože absolvujeme spoustu klubových dálkových plaveb, nedostává se nám dovolené tolik, kolik bychom potřebovali. Letos jsme pro Modrou vlajku Čech našetřili týden dovolené. Řekli jsme si, že se pokusíme zvládnout naplout co nejvíce a zároveň si užijeme sluníčka a koupání. Rozhodli jsme se pro jezero Sanberk nedaleko Kolína.

Na Poděbradské plavební komoře jsme potkali mladou rodinu, která poprvé vyplula se svou velkou lodí a také, stejně jako my, soutěžila. Jejich loď ještě není zcela hotová, ale pluje a přináší komfort pro dálkovou plavbu. Má vše, co je třeba. Domluvili jsme se, že pojedeme na Sanberk společně, což jsme uvítali, protože jsme celou dlouhou cestu z Prahy až do Poděbrad pluli sami. S naší pomalou říční lodí je pro cestu na Sanberk potřeba dva až tři dny.

Po vyplutí z Poděbradské plavební komory jsme všichni připili na novou loď, ať slouží a své majitele bezpečně proplavuje. Byli jsme pozváni i na exkurzi. Loď byla nádherná, velmi pohodlná a prostorná.

Malý asi osmiletý synek hrdých majitelů něco zrovna tvořil z papíru. Šla jsem za ním a zeptala jsem se ho, co vyrábí. Ukázal mi klasickou papírovou lodičku, jakou jsme si, když jsme byli malé děti, skládali z papíru .

Na lodičce bylo napsáno: Milý tatínku, na lodi je poklad. Hledej ho. „Jé, to je krásné“, prolétlo mi hlavou. A myslela jsem si, že ten poklad je on sám, synek majitele lodi. Zeptala jsem se ho, kde je ten poklad ukryt a co to vlastně je.

unnamed

Klučina mi začal vyprávět. „Vydělal jsem si 400 Kč a 200 Kč jsem ukryl pro tátu do této lodičky. Chci, aby měl více peněz, aby mohl loď dodělat.“ Tohle povídání mi vehnalo slzičku do očí. Je to krásné, když není člověk sobecký a sám ze svého pomáhá ostatním. Pro malého hocha je 200 Kč obrovská částka. Nemyslel jen na sebe a rozdělil se o ni se svým tátou.

Myslím si, že by se mnozí měli co učit od malých dětí, které jsou upřímné a nesobecké. Tento malý chlapec věnoval s radostí celou polovinu svého jmění, na které si vlastnoručně „vydělal“.

A jak pro nás letošní soutěž dopadla? Umístili jsme se na pátém místě. Do prvního nám chybělo přibližně 200 km. odrážka

Více o mně se můžete dozvědět ZDE. Pro vás, kteří se chystáte na svou první plavbu doporučuji ebook 12 rad před vyplutím, aby se plavba nestala noční můrou. Stáhnout si ho můžete zcela ZDARMA  ZDE. Chtete-li přijít na kloub tomu, jak se proplavit přes plavební komoru a zbavit se stresu, klikněte ZDE. Láká-li vás plavba po Vltavě jen tak na chvíli a třeba při svitu měsíce,  klikněte ZDE.

Přeji vám příjemné chvíle při čtení a následně při pohodových plavbách na Vltavě nebo Labi.

Iveta Richterová

Miluji plavbu na motorové lodi, mám více jak dvacetileté zkušenosti s prodejem lodního příslušenství. Jsem provozovatelkou plaveb pro radost na Vltavě v Praze i mimo ni. Předávám informace všem, kteří potřebují poradit s plavbou v ČR, s motorem či příslušenstvím na své nebo pronajaté lodi. Vás ostatní, kteří nevlastníte loď a rádi byste pluli, zvu na naše plavby. Více informací zde>> Jsem autorkou ebooku Proplouváme plavebními komorami bez stresu v 10 bodech. více informací zde>> Napsat mi můžete na plavby@ivetarichterova.cz Můj příběh si můžete přečíst zde>>
  • 12 rad před vyplutím, aby se plavba nestala noční můrou.

    Praktické rady před vyplutím pro každého.

  • Přihlášení plavidla na SPS snadno a rychle

    Průvodce papírováním krok po kroku pro úspěšnou cestu na úřad.

  • Ebook Proplouváme plavebními komorami bez stresu v 10 bodech

  • Romantické večerní plavby Prahou na lodi AMBER